Wykonanie kopii posektorowej programem HDClone


Po ściągnięciu wersji Free i zainstalowaniu na CD lub FDD Podłączamy dysk najlepiej "Sorce" - (z którego będziemy kopiować) na port pierwszy Sata lub Primary-Master PATA i "Target" (na który będziemy kopiować) na port drugi Sata lub Secondary-Master PATA
Po uruchomieniu CD z HDClone lub z dyskietki ukazuje się ekran ładowania. Jak na obrazku poniżej.Na pierwszym ekranie widzimy informacje o wersji "Free Edition"Na kolejnym ekranie widać wybór sposobu kopiowania. Dysk na Dysk (w wersji Free jedyny możliwy sposób ale w wersji Pro jest również możliwość kopiowania Partycji na Partycje czy Dysk-Partycja do pliku (Image)
My wybieramy Dysk na Dysk jak na obrazku (przypominam ,że dysk Target Docelowy powinien być o tej samej lub większej pojemności)Po naciśnięciu Next program skanuje podłączone dyski jak na obrazku :Następnie pokazuje podłączone dyski. Tu wybieramy Source drive czyli dysk z którego będziemy kopiować. Jak na obrazku.Następnie klikamy "Next". Widzimy szary "#1 IDE 65,535 - VirtualHD" (nasz dysk któremu wykonamy kopie posektorowąNastępnie wybieramy "Target drive" dysk na który wykonamy kopię. Dysk musi być co najmniej tej samej wielkości lub większy. Klikamy na "Next".Następnie ukaże się ekran opcji. W wersji Free nie mamy zbyt wielkiego wyboru. W wersji Pro mamy możliwość wybrania "FastCopy" (szybkiego kopiowania), "SafeRescue" (kopiowanie bezpieczne (pierwszy przebieg z pominięciem BAD sektorów drugi tylko BAD sektory), "Verifying" (weryfikacja odczytu), "SmartCopy" (kopiowanie tylko danych (po logice) , w wersji Free na tym ekranie nic nie zmieniamy.W wersji Pro warto zaznaczyć przynajmniej "FastCopy" "SafeRescue" i "Verifying"Następnie klikamy na "Next"Teraz ukaże nam się ekran kopiowania tu naciskamy przycisk "START" jak na obrazku :Program wyświetli komunikat ostrzeżenia o nadpisywaniu danymi z dysku "Source" na dysk "Target". Upewniwszy się prawidłowości w wyborze klikamy na "Start copying" jak na obrazku.Program zacznie wykonywać kopie posektorową :Na koniec program wyświetli raport i poinformuje o mozliwości wyłączenia komputera lub zrestartowania , prosi by przedtym jednak usunąć bootowalne medium (CD FDD)


Opis konserwacji dysku


Opis jak wykonać Kopie
posektorową programem HDDClone


Opis programu DMDE

Opis partycji

Opis S.M.A.R.T.


RAID 0 - naprawa odzysk danychOficjalny dystrybutor DMDE na Polskę


Partner Seagate


Fora i strony
dotyczące
tematyki odzyskiwania
danych z dysków


Elektroda
Polecane Forum

IDG
Polecane Forum
Opis HDClone

jeśli chcesz pomóc zwalczać spam podlinkuj tą stronę w jakikolwiek sposób